środa, 22 kwietnia 2009

ZAJĘCIA nr 1 - 22.04 br.

Pierwsze spotkanie miało na celu wprowadzenie w dyskusję na temat Boga, religii, wiary, odpowiedzialności moralnej czy losów przyszłych człowieka. Dziękuję za żywą dyskusję.

Na przyszły tydzień (29.04.09) proszę o przygotowanie tekstów:

  • U. Eco, C. M. Martini, W co wierzy ten, kto nie wierzy?, tł. I. Kania, Kraków 1998, s. 13-69;
  • Lukian z Samosaty, Dialogi wybrane, tł., wstęp i objaśnienia Wł. Witwicki, Wrocław-Warszawa 1949 (xero z interesującymi nas dialogami zostawiłem na zajęciach).
Z tekstu A. Gesche, Przeznaczenie, będzie pięciominutówka - zobaczymy jak przyswajają Państwo słowo drukowane.

Za dwa tygodnie popracujemy nad tekstem Bocheńskiego, którego xero Państwo otrzymali.

Brak komentarzy: