13.05.2008 Zajęcia odbyły się w Katedrze Prawosławnej przy ul. Ruskiej.
Serdeczne podziękowania kieruję do Ks. Prot. Andrzeja Łosia, proboszcza parafii i dziekana dekanatu lubelskiego, za żywe, barwne i ciekawe przedstawienie historii Katedry Prawosławnej, układu świątyni, jej najważniejszych elementów, sedna nauki prawosławnej dotyczącej sfery doktrynalnej i moralnej.
Państwu dziękuję za przybycie, zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami oraz liczne pytania.
Pani Aleksandra otrzymała zadanie domowe od Ks. Proboszcza dotyczące kwestii "Filioque", które stanowi jedną z różnic między Kościołem Katolickim a Cerkwią Prawosławną.
Nieobecni muszą we własnym zakresie zapoznać się z nauką Kościoła Prawosławnego w oparciu o np.:
P. Evdokimov, Prawosławie, tł. J. Klinger, Warszawa 1964 lub S. Bułgakow, Prawosławie. Zarys nauki Kościoła Prawosławnego, tł. H. paprocki, Białystok-Warszawa 1992.
Strona internetowa Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej:
http://www.lublin.cerkiew.pl/historalublin.html
Kolejne zajęcia są zaplanowane na piątek, na godz. 13.15 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (spotykamy się przy murku z kwiatami na Krakowskim Przedmieściu)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz